Usuwanie płynów łatwopalnych

Użycie odpowiednio zaprojektowanego, bezpiecznego lejka, ułatwia przelewanie płynów do beczki i znacznie zwiększa bezpieczeństwo tej operacji. Beczki na odpady, w których gromadzone są zużyte płyny łatwo palne, wymagają odpowiedniego uziemienia, a także wykonania połączenia wyrównawczego między pojemnikiem, z którego płyn jest wlewany do beczka a lejkiem umieszczonym w otworze beczki.

 

 

Bezpieczny lejek wyposażony jest w rurkę z pułapką przeciwogniową, która służy absorbowaniu i rozpraszaniu ciepła, i odgradza wszelkie zewnętrzne źródła zapłonu (jak np. iskry od narzędzi elektrycznych, wyładowania elektrostatyczne, papierosy) od łatwo palnej zawartości beczki. Zamocowana na zawiasie pokrywa lejka otwierana jest na czas nalewania, a następnie zamykana, aby zmniejszyć emisję par płynów zawartych w beczce. Pokrywa lejka posiada łącznik topliwy, który w razie pożaru automatycznie zamyka lejek, gdy pokrywa zostanie przypadkowo pozostawiona w pozycji otwartej.

Lejki o dużej średnicy do beczki zabezpieczającej posiadają końcówki o różnej długości i pozwalają na łatwe gromadzenie odpadów rozpuszczalników bez rozlewania i zanieczyszczania środowiska.

Duże stalowe bezpieczne lejki posiadają dopuszczenie FM i mogą być dla zabezpieczenia zamykane na kłódkę. Rurki z pułapkami przeciwogniowymi mogą mieć długość 152 mm lub 813 mm i charakteryzują się szybkim przepływem cieczy. Dla płynów łatwo palnych i niepalnych o zwiększonej lepkości oferowany jest lejek z pełną rurką mosiężną o otwartym zakończeniu i długości 838 mm, która wprowadza płyn wprost do dna beczki. Oferowany jest także lejek o małej pojemności, przeznaczony do wiader 19-litrowych.

W naszej ofercie znajdziecie szeroki wybór lejków - jeśli potrzebujecie potrzeby przy doborze najbardziej odpowiedniego do Waszych potrzeb, skontaktujcie się z nami telefonicznie bądź mailowo. Nasi przedstawiciele zawsze służą pomocą oraz radą.

 

Baza wiedzyEcolineLejki - przelewanie substancji niebezpiecznych
Nawodnienie pracownika a obowiązki pracodawcy
Zagrożenia termiczne w miejscu pracy